Всё об автозвуке

Вернуться   Всё об автозвуке > Высшая лига Sound Quality (натуральный и красивый звук) > Теория и точка зрения по SQ
Регистрация Новые сообщения Правила форума Справка Сообщество Календарь Поиск

Важная информация

Теория и точка зрения по SQ Беседы об образе сферического коня в вакууме

 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 23.11.2013, 23:00   #1
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию Про образ сферичної затримки в акустичному полі

Постійно в повітрі витає питання щодо "нежиттєвості" звучання процесорних машин, і т.д.
Недавно до загальних спостережень додались деякі особисті, які заставили мене задуматись над природою явища.

Отже, ситуація раз. Система класична, 2-смугова, з мідбасами в дверях, твітери в стійках, в межах каналу зведення акустичне.
В багатьох машинах при такому встановленні мідбаси часто звучать в протифазі. Не у всіх, але в багатьох. Тому без між-канальних затримок не обійтися в принципі.
І що спостерігається. Виставляємо затримку за лінійкою, і звучання стає сухим, безжиттєвим. Зменшуємо затримку - життя налагоджується, але появляється недозведеність. Головне вловити мінімальну затримку, де розфазування мідбасів ще не критичне.

Ситуація два, основна, після чого я добре замислився.
Машина моя. Інстал нетиповий для автомобіля, з фронтальним розміщенням динаміків, в торпедо, з розворотом в салон. Як в домашці.
Ще влітку я поставив машину часу, з розрахунку на імовірний виїзд на змагання, щоб якщо вже їхати, не втрачати бали за розміщення центрального образу не по центру торпедо. Іншої функції машина часу не виконує, при такому розміщенні динаміків розфазування, як при дверній установці, не буває.
Так от, з деякого часу почав помічати (а був тоді заклопотаний різними проблемами, тому навіть музику не завжди вмикав), що якось перестало мене "вштирювати". І глибина якось теє, не глибина, і детальності менше, ніж було. Якось заїхав до мене був Володя, ще на Славуті, уже з фокалами, і от тоді я зрозумів, що я не сказав би, що в мене звучить краще. Але апаратура-то ну зовсім різних рівнів...
Вирішив усе випадок. Халін хотів таки з'їздити на фінал, не дивлячись на неготовність машини, але щось не так було з його машинкою часу, ікала вона іноді. А моя ні. Нема проблем, знімаю свою, ставимо Міші, за пару годин на скору руку все відстроюється, він їде... А я спокійно переодягаюсь, закриваю бокс, сідаю в свою машину, думаю, послухаю, як воно тепер, без центрального образу по ценрту... і впадаю в ступор. Шалена енергетика, детальність, чітке ешелонування, все, що було колись і кудись було зникло, все появилось знову! От вона, та система, яка "вштирює" навіть при прослуховуванні мп3!
Змінилось тільки те, що забралася затримка між каналами. Образи стали більш цілісними і наповненими, чітке промальовування розміщення інструментів по глибині...

І почав я думати. І не придумав поки що нічого іншого, як наступне.
Музика, звуки - це не потік частинок, це сферичні хвилі, які поширюються в акустичному середовищі. І сприймаємо ми їх теж не в одній точці, не одним вухом, і взагалі не тільки вухами.
Так от, з точки зору цього акустичного простору і стерео-запису.
В стерео інформація про звуковий образ знаходиться в двох каналах. Якщо динаміки (акустичні системи) правого і лівого каналів видають цю інформацію одночасно, то образ створюється цілісний. Якщо між каналами є затримка, то в акустичне середовище образ відправиться ущербний, тому що, припустимо, "права частина" образу в це середовище відправиться швидше за "ліву". Порушується цілісність.
Точно так само це стосується часових затримок між динаміками в каналі, там верхня частина діапазону може відправитись в простір пізніше за нижню. І це теж створює ущербність для цілісності передачі образів.

Не знаю, чи правий я, але вище озвучене явище по-іншому пояснити не можу. Може в когось є подібний досвід і якесь інше пояснення?

ПС. Я не говорю про шкідливість часових затримок, в класичних інсталяціях без них часто в принципі неможливо отримати повноцінне звучання в силу поганого з точки зору акустики розміщення динаміків, яке диктує нам салон, але щоб отримати його максимально якісним, хочу розібратися з природою явища.

Добавлено через 16 минут
Забув ще дописати, що звук в машині - це не тільки хвилі, але й ще пульсація тиску.

Последний раз редактировалось Рост ®; 23.11.2013 в 23:16. Причина: Добавлено сообщение
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
 


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Задержки и центральный образ Kurd Теория и точка зрения по SQ 78 09.03.2010 18:17


Текущее время: 21:34. Часовой пояс GMT +2.


Перевод: zCarot
autozvuk.org ©