Всё об автозвуке

Вернуться   Всё об автозвуке > Высшая лига Sound Quality (натуральный и красивый звук) > Практика по SQ > Свои инсталляции SQ

Важная информация

Свои инсталляции SQ Хвастаемся, делимся опытом, мнениями и т.п.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 15.03.2009, 00:18   #1
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию Mazda 3. Цікава Mazda 3 :)

Пам'ятаєте старий анегдот?

Є з ким, є чим, нема де - трагедія.
Є з ким, є де, нема чим - комедія.
Є чим, є де, нема кого - драма.
Є з ким, є чим, є де, а навіщо? - філософія.

Ми з Halin-ом поки в філософів не перетворились, але от в стані драми останній рік, чи й більше перебували. Була цікава ідея, було де її реалізувати, але не було бажаючих Ну але, як воно часто буває з ідеями, вони прагнуть втілитись, так вийшло і цього разу.
Передумовою послужило одне - не завжди є можливість поставити в автомобіль повноцінний сабвуфер. Зрештою, що я вам розказую, самі знаєте. Взяти хоча б туж Мазду 3 хетч-бек. Стелс в багажнику, в задніх крилах не вийде, немає там місця, замість запаски - не кожен погодиться викинути п'яте колесо, я б точно не погодився. А під спинку заднього сидіння - місця в багажнику залишиться хіба для пари пакетів з супермаркету. Але! Але є задні двері, в яких з заводу стоять ті самі 7х5 дюймів, що і в передніх. Чому б не поставити туди низькочастотні динаміки, які будуть грати роль сабвуферів? Самі знаєте, чому ні Проте ми знайшли декілька аргументів за "так".

Отже, задача. В задні двері автомобіля встановити динаміки, які в тій чи іншій мірі замінять суббасовий компонент аудіо системи. Проблема перша - що ставити? 6" в якості сабвуфера - це не серйозно, на сабвуферних частотах такий динамік більше фурчатиме, ніж видаватиме бас, та й перечисліть мені 6" динаміки з реально низькою резонансною частотою! А от 8 дюймів... І тут була перша стінка - караудіо індустрія не пропонує нашій увазі нічого цікавого - це або сабвуфери такого калібру, їх в двері ставити нонсенс, або щось надмірно дороге. А ще серед знайдених претендентів (розглядали і домашку) практично всі динаміки хочуть великого об'єму. І от нарешті коло замкнулося. Чому я так кажу? Бо в своїй автозвуковій юності свою першу осмислену систему я побудував на динаміках... Альфард І от:



Красива коробка, багато обіцяючий напис "Proffesional" Уже чую ваші смішки. Але добре сміється той, хто сміється останній. Отже.
Заявлена номінальна потужність 100 Вт. Нагоди перевірити не мали, але навіть якщо трохи дурять, то це зовсім незле.
Резонансна частота 32 Гц. Виміряна після 15-хвилинної розминки 33.
Добротність 0,23. Еквівалентний об'єм 66 л. Тобто ящик 20 літрів плюс-мінус пів слона. Тобто двері. Тільки давайте флейм на тему "чи можна зробити з дверей ящик" залишимо для Синьої, я в ньому участь приймати не буду. Не тому, що знаю, як з них зробити герметичний ящик, а тому що не бачу в цьому необхідності.
Ну і саме цікаве. Чутливість. Заявлена 91 дБ. Реальна напевно точно не нижче 90, динаміки спокійненько грали, просто підключені до головного пристрою, і навіть басили пристойно від цих хиленьких підсилювачів.
Так, динаміки є. Але як відомо, якщо їх просто доставити до фронту, то отримаємо цікаве блюдо автозвукової кухні під назвою "фазова каша". Щоб ця каша не пригоріла, була задумка ввести двоступеневу фазокорекцію, якою сабовий додаток і притягнути до фронту. А двоступеневу - бо динаміків то два, і в просторі вони рознесені майже на півтора метра.

Тепер реалії. Автомобіль Мазда 3, кузов хетч-бек.
Джерело звуку - штатний головний пристрій, твікнутий Михаїлом, що вже стало традицією в клубі маздоводів. Проект бюджетний, тому фронт по-перше Helix DB 62.1, по-друге під'єднаний до внутрішніх підсилювачів голови поканально, але не просто так, а з використанням вольтодобавки - подібна реалізація вже була, описана вона ось тут.
Фронт встановлений таким самим чином, зупинятися на цьому не буду.



Тепер цікавеньке. Оскільки в порівнянні з минулою системою появились два низькочастотних динаміки, які треба чимось кормити, під пасажирським переднім сидінням поселився двоканальник, Helix DB TWO.



Щоб він помістився, довелось перегнути кронштейн кріплення роз'єму підключення попогрійок і інших маздівських приблуд. А ззаду від ніг пасажира під'єднані до підсилювача кабелі захищає міцний кронштейн з 2-мм сталі. Ну і, звісно, появилася відповідна силова проводка і додатковий запобіжник.



Тепер до головного. Підготовка задніх дверей до встановлення в них альфардівських вісьмірок зайняла чотири дні - не тому, що в них запихалося кілограми віброізоляції, а навпаки, продумувалось, як обійтися, не виходячи за межі здорового глузду. Найцікавіше, що вистарчило обробити двері, як я це звично роблю, готуючи їх до встановлення нормальних 6" динаміків, добавивши декілька розпорок. Ну і довелось попотіти, щоб місце кріплення динаміків було дійсно жорстке. Ну і технологічні отвори не залишені без пристальної уваги.



Оскільки динаміки великі, треба було їх відцентрувати відносно грилів в заводських картах, що вдалось зробити лише завдяки якомусь передбачливому дизайнеру мазда, який явно знав, що колись Рост з Халіним вирішать поставити сюди такі динаміки Іншими словами - там все на міліметрах. Але вдача була з нами Ну і грилі очевидно перероблені.



В остаточному варіанті все приведено до вигляду, який має стандартний заводський салон:



Через те, що на інстал довелось потратити багато часу, на саме фазове зведення мені залишився день. Поклавши руку на серце - це непроста задача. Потрібно спочатку "підвести" до фронту один динамік, потім долучити до нього другий. А оскільки обидва динаміки впливають один на одного також - це нетривіальна задача. Заставити звучати на капоті просто один сабвуфер в порівнянні з цим - що раз плюнути.
Але от нарешті сабики перестали локалізуватися ззаду, хлопати, як це буває завжди при розфазуванні, в поясницю, нижній бас отримав чітку фактуру. Звичайно, якщо б посидіти над цією системою щільно ще тижні зо два, спробувати ще декілька схем фазокорекції, можна було б довести її до ідеалу, але якщо нагадати собі, що це таки бюджетний проект... А на такий рівень все звелося чудово.
Тепер про звук. Ви може й не повірите, але коли стоїш біля автомобіля, важко усвідомити, що грає не 12". Чітко і до самого низу. Цим альфардам трохи бракує панчу, якщо б їх використовувати в якості мідбасів, але глибини басу від них не відібрати. Ну і швидкість - ніякій дванашці за ними не угнатися. Та й десятці напевно теж, хіба дуже хорошій.
Призвуки дверей в незначній кількості появляються на гучності, коли думаєш "а чи не занадто швидко я біжу?", вірніше, "чи на занадто голосно лунає музика?" На гучності, від якої не плющить повністю мозок призвуків немає. На що і сподівалися, бо це ж все-таки двері, а не фанерні ящики.
Чому вони грають так низько? Думаю, це і тому, що дверна установка, і що добре зведені фази...

Ось такі видались останні два тижні. Halin пише зараз свій трактат про переробку голови і фазокорекцію, потім ми об'єднаємо зусилля і викладемо повний варіант статті на якомусь маздівському форумі, а поки що тут, для своїх, так би мовити, оці пару слів Користуйтесь
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 04:14   #2
Lambert
 
Аватар для Lambert
 
Регистрация: 11.11.2007
Адрес: Kyiv
Возраст: 43
Сообщений: 487
Вы сказали Спасибо: 10
Поблагодарили 19 раз(а) в 16 сообщениях
Репутация: 22
Отправить сообщение для Lambert с помощью ICQ
По умолчанию

Про переробку голови - хотілось би детальніше бачити й тут
А так - як завжди, респект :god:
Lambert вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 11:44   #3
Zemlekop
 
Аватар для Zemlekop
 
Регистрация: 19.09.2008
Адрес: Днепропетровск
Возраст: 38
Сообщений: 84
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Репутация: 0
Отправить сообщение для Zemlekop с помощью ICQ
По умолчанию

возник вопрос - у мазда три часть двери что к салону - пластиковая-как добились того-что она стала жесткой?
Zemlekop вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 11:44   #4
DeLuxe
 
Аватар для DeLuxe
 
Регистрация: 13.06.2008
Адрес: Николаев
Возраст: 36
Сообщений: 280
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Репутация: 4
Отправить сообщение для DeLuxe с помощью ICQ Отправить сообщение для DeLuxe с помощью Skype™
По умолчанию

і як завжди без нормального фотика
DeLuxe вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 14:23   #5
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Lambert
Про переробку голови - хотілось би детальніше бачити й тут
Цитата:
Сообщение от Рост ®
Halin пише зараз свій трактат про переробку голови і фазокорекцію, потім ми об'єднаємо зусилля і викладемо повний варіант статті на якомусь маздівському форумі
Дамо посилання.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 14:28   #6
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Zemlekop
возник вопрос - у мазда три часть двери что к салону - пластиковая-как добились того-что она стала жесткой?
Цитата:
Сообщение от Рост ®
вистарчило обробити двері, як я це звично роблю, готуючи їх до встановлення нормальних 6" динаміків, добавивши декілька розпорок.
Для 6" в цьому необхідності немає, там достатньо надійно, в багатьох точках закріпити внутрішній подіум.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 14:30   #7
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от DeLuxe
і як завжди без нормального фотика
Тссс... Тільки Алексу не кажи! Це в мене таке художнє бачення
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 14:32   #8
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Ага, всі знають, що якщо в темі клікнути по фотках, то вони збільшуються?
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 14:38   #9
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

У этого недохеликса силенок и на нормальные шестерки маловата (проверил на своем горьком опыте ). Другой усилитель не пробовали подкидывать? Может и панч появится...
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 14:57   #10
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE
У этого недохеликса силенок и на нормальные шестерки маловата (проверил на своем горьком опыте ). Другой усилитель не пробовали подкидывать? Может и панч появится...
Перше - він зовсім не "недохелікс", цілком пристойний підсилювач бюджетного класу.
Друге - нормальні шістки - це які? Може не варто ставити акустику з чутливістю 86 дБ, а потім намагатися отримати від неї нормальну віддачу?
В крайньому разі для повноцінного відтворення суб-басового діапазону з допомогою використаних альфардівських динаміків, чутливість яких, як я вже згадував порядка 90 дБ, його навіть забагато. Гейн викручений ледве на четвертину. Тому потреби в іншому підсилювачі немає, ми навіть думали, якщо буде ще подібна інсталяція, поставити значно дешевший кітовий Н-класу.
І третє. Панч - це верхній бас. Сабвуфер його не грає. Навіщо нам панч? Вони порізані то на 60 Гц приблизно. Крім того, стосовно недостатності панчу в цих динаміках, не забуваймо, що їх вартість просто сміхотворна.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 15:36   #11
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

я имел в виду скорее не панч, а хлесткость динамика и его скорость. На нч мне гораздо больше из бюджетных понравился кикс.
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 17:59   #12
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE
...хлесткость динамика...
Я не знаю, що це таке. Це не загально прийнятий аудіо-термін.
Для мене взагалі не важливо, що робить динамік і в який спосіб, мені важливо, щоб він тонально точно, наскільки це можна вимагати в рамках його вартості, відтворював звучання інструментів.

Цитата:
Сообщение от SNAKE
На нч мне гораздо больше из бюджетных понравился кикс.
"гораздо больше" в порівнянні з чим? До речі, "кікс" - це назва фірми, а не модель динаміка
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.03.2009, 18:42   #13
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

кикс к примеру kap23. Стоит явно не дороже, да и с басом справляются лучше. Проверено лично, в своей системе. Хеликс лучше на сч/вч, кикс там глуховат.
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.03.2009, 00:43   #14
JOCKER
 
Аватар для JOCKER
 
Регистрация: 04.03.2009
Адрес: Донецк
Возраст: 26
Сообщений: 1,857
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 180 раз(а) в 90 сообщениях
Репутация: 376
Отправить сообщение для JOCKER с помощью Skype™
По умолчанию

Не кисло :respect:
К стати,об альфард...
Есть у меня очень хороший знакомый,Валерий,так вот собирал он
кому-то "бюджетную" домашку,как раз на Альфардах,стоимостью
около 30 гр за пару(летом того года)....
Посмотрев на дины,я улыбнулся и сказал типа:"из гавна,конфету не сделаешь даже ты..."
Прошло три недели...

Что я услышал??Скажу коротко,у меня был "тихий шок"!
Мой мозг отказывался поверить,что пара колонок себестоимостью
порядка ста пятидесяти баксов
(250гр.аккустика + 500гр.МДФ,винил,краска,кембрики),
МОГУТ ТАК ИГРАТЬ...

Я к чему,если "руки золотые",то и из откровенного Г.что-то
серьезное слепить можно....
JOCKER вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.03.2009, 00:48   #15
JOCKER
 
Аватар для JOCKER
 
Регистрация: 04.03.2009
Адрес: Донецк
Возраст: 26
Сообщений: 1,857
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 180 раз(а) в 90 сообщениях
Репутация: 376
Отправить сообщение для JOCKER с помощью Skype™
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE
кикс к примеру kap23. Стоит явно не дороже, да и с басом справляются лучше. Проверено лично, в своей системе. Хеликс лучше на сч/вч, кикс там глуховат.
Да нет друже,за этот кикс можно парочку альф прикупить...
JOCKER вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.03.2009, 01:11   #16
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от JOCKER
Цитата:
Сообщение от SNAKE
кикс к примеру kap23. Стоит явно не дороже, да и с басом справляются лучше. Проверено лично, в своей системе. Хеликс лучше на сч/вч, кикс там глуховат.
Да нет друже,за этот кикс можно парочку альф прикупить...
В смысле? Я про усилители имел в виду, а не про динамики...
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.03.2009, 01:16   #17
JOCKER
 
Аватар для JOCKER
 
Регистрация: 04.03.2009
Адрес: Донецк
Возраст: 26
Сообщений: 1,857
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 180 раз(а) в 90 сообщениях
Репутация: 376
Отправить сообщение для JOCKER с помощью Skype™
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE
Цитата:
Сообщение от JOCKER
Цитата:
Сообщение от SNAKE
кикс к примеру kap23. Стоит явно не дороже, да и с басом справляются лучше. Проверено лично, в своей системе. Хеликс лучше на сч/вч, кикс там глуховат.
Да нет друже,за этот кикс можно парочку альф прикупить...
В смысле? Я про усилители имел в виду, а не про динамики...
аааа...
чет я проглядел :datz:
JOCKER вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.03.2009, 10:20   #18
Halin
Старейшина
 
Аватар для Halin
 
Регистрация: 12.04.2007
Адрес: Львов
Сообщений: 551
Вы сказали Спасибо: 15
Поблагодарили 106 раз(а) в 41 сообщениях
Репутация: 272
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Lambert
Про переробку голови - хотілось би детальніше бачити й тут
А так - як завжди, респект :god:
Разместить здесь - это займет много места
Поэтому я дам немного ссылок про своё баловство с головами:
Вывод линейных из штатной головы Мазда3:
http://www.mazdaclub.ua/forum/index.php?showtopic=7016
Вывод линейных из штатной головы Мазда6:
http://mazda6.ru/m/viewtopic.php?f=1...62f9d1399d77ef
Про бюджетное улучшение звука:
http://www.mazdaclub.ua/forum/index.php?showtopic=6697
Установка компьютера в автомобиль Мазда3:
http://www.pccar.ru/showthread.php?t=5700
Halin вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 21.03.2009, 11:13   #19
Halin
Старейшина
 
Аватар для Halin
 
Регистрация: 12.04.2007
Адрес: Львов
Сообщений: 551
Вы сказали Спасибо: 15
Поблагодарили 106 раз(а) в 41 сообщениях
Репутация: 272
По умолчанию

Сам принцип построения сабового звена в задних дверях примерно такой:
Возможные варианты построения сабового звена в задних дверях:
1. Головное устройство – 2-канальный усилитель на фронт – 2-канальный усилитель на сабвуферы.
2. Головное устройство – фронт –2-канальный усилитель на сабвуферы.

Функциональная схема установки сабового звена в задние двери.



Как мы видим, путь для формирования сигнала для сабовых головок следующий – смешиваем левый и правый тыловые каналы, далее у нас два фазовращателя (последовательно друг за другом) с плавным диапазоном регулировки 0-180 градусов.
Первым фазовращателем мы подтягиваем задержкой ближний саб (левый) так, чтобы он отчетливо был слышен ПЕРЕД вами.
Уровень выставляется на слух, так чтобы уложиться в нормальный тембровой баланс.
Затем подключаем второй (правый) саб и вторым звеном задержки опять подтягиваем (уровнем балуемся тоже), так чтобы удары барабанов были опять слышны ПЕРЕД вами.
И так несколько раз, пока не будет максимально идеального согласования.
Естественно, что перед этим подбирается фазировка грубо (0 или 180 градусов) перекидкой проводов подсоединения динамиков к усилителю (точнее - грубо меняется регулировкой в АФС для левого саба, а перекидкой проводов меняется потом для правого)
Halin вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 27.10.2009, 16:31   #20
AlexNik
 
Аватар для AlexNik
 
Регистрация: 20.02.2009
Адрес: Одесса
Возраст: 61
Сообщений: 48
Вы сказали Спасибо: 7
Поблагодарили 3 раз(а) в 3 сообщениях
Репутация: 9
По умолчанию Альфард

Цитата:
Сообщение от Рост ®
Цитата:
Сообщение от SNAKE
У этого недохеликса силенок и на нормальные шестерки маловата (проверил на своем горьком опыте ). Другой усилитель не пробовали подкидывать? Может и панч появится...
Перше - він зовсім не "недохелікс", цілком пристойний підсилювач бюджетного класу.
Друге - нормальні шістки - це які? Може не варто ставити акустику з чутливістю 86 дБ, а потім намагатися отримати від неї нормальну віддачу?
В крайньому разі для повноцінного відтворення суб-басового діапазону з допомогою використаних альфардівських динаміків, чутливість яких, як я вже згадував порядка 90 дБ, його навіть забагато. Гейн викручений ледве на четвертину. Тому потреби в іншому підсилювачі немає, ми навіть думали, якщо буде ще подібна інсталяція, поставити значно дешевший кітовий Н-класу.
І третє. Панч - це верхній бас. Сабвуфер його не грає. Навіщо нам панч? Вони порізані то на 60 Гц приблизно. Крім того, стосовно недостатності панчу в цих динаміках, не забуваймо, що їх вартість просто сміхотворна.
Доброго здоровья!
Подскажите полное название сабвуферной головки, и примерную стоимость.
Александр.
AlexNik вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
(прочее) Рамка Mazda CX7 2-дин alck Аксессуары, кроссоверы и прочее... 8 15.01.2015 21:35
(адаптеры) рамка mazda 6 vitalpro Аксессуары, кроссоверы и прочее... 0 09.07.2013 22:43
прочее Стойки Mazda 323F MakcSnickers Куплю 7 08.04.2013 20:34
(прочее) Адаптер USB Falcon Mazda 3-6, Toyota Prado 120 Arabaz Аксессуары, кроссоверы и прочее... 0 11.07.2012 11:23
ГУ mazda 3 виплювує диски Kapi Бюджетный автозвук и песочница. 13 22.07.2011 21:17


Текущее время: 18:32. Часовой пояс GMT +2.


Перевод: zCarot
autozvuk.org ©