Всё об автозвуке

Вернуться   Всё об автозвуке > Рыночные отношения > Услуги > Коммерческие инсталляции

Важная информация

Коммерческие инсталляции Инсталляции, выполненные на коммерческой основе. Похвастаться, предложить свои услуги...

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 15.04.2010, 23:28   #1
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию Логан - зовсім просто, як виявляється, не завжди погано.

"Видите, Шура, что можно сделать из обычной швейной машинки Зингера!"

Недавно я телефонував своєму знайомому, якого давно не бачив. Ну і поцікавився, чи ще відчувається криза в його галузі, на що він мені відповів: "Знаєш, криза не минула, ми просто до неї звикли". Тобто з грошима в багатьох туго, але життя продовжується і треба щось робити, а оскільки з грошовими знаками таки туго, то робити доводиться низькоб'юджетне, але ж поганого теж не хочеться.
А тут довелось зробити інсталяцію в один автомобіль, яка видалась мені досить показовою, тому вирішив поділитися з тими, кого криза придушила, але не роздавила

Значить, вводні. Є Дачія Логан,



є Blaupunkt Bremen, трохи б/у, куплений за моєю порадою, і є акустична система в складі мідбаса і твітера Helix Precision, P206 та P1.
Вирішили обійтись без підсилювача, і думати про нього, якщо хіба вже все буде зовсім зле.

Очевидні речі я буду пропускати, тобто, куди і як підключати живлення головного пристрою і тому подібні нюанси, які відносяться до базових понять.

З чим є проблема в автомобілі завжди, а в Логані і подавно - це з місцем встановлення мідбасових динаміків, тобто, з дверима. А проблема тому, що з дверей, конструкції з тонкої бляхи, потрібно зробити акустичне оформлення для мідбаса, при чому таке, щоб коли звучатиме динамік, двері мовчали. Повністю. Якщо цього не досягнути, то, скажімо, бас-бочка буде звучати не там, далеко, де вона звикло стоїть, в задніх рядах оркестру, а прямо у вас в салоні, ще й відзвуки будуть від дверей лунати. І середньочастотні призвуки, чи брязчання обшивки теж порушуватиме фокусування образів. Тому акустична підготовка дверей - це те, на чому не економиться. При чому це не означає бездумного наклеювання якомога товстішого матеріалу, ще й в пару шарів, бо після такої роботи неминуче виникне тема. яку я бачив колись в Синій конфі, про "перешумлені двері", які гудуть.



Це внутрішня фільонка дверей: масивний і дуже жорсткий подіум під динамік, закриті жорстким, але глухим матеріалом технологічні вікна, все закатало віброізоляцією СТП М1. Так, не М2, не Бімасти і т.п.



Знимок подіума - двадцятка фанера, посадочне місце під динамік у вигляді кільця, яке можна довільно закріпити і повертати під потрібним кутом в процесі виставляння кутів довороту, а потім в потрібному положенні можна все добре зашпаклювати двокомпонентною шпатлівкою - вона і важка, і надійно тримається. Ну і ззовні видно скошене кільце, в яке міцно впреться карта дверей, через ущільнювач Бітопласт.



Зовнішня фільонка повинна бути зроблена так, щоб на відзвук вона була глухою, але при постукуванні не гуділа. Ну і, само собою, не коливалась, тобто, щоб коли в неї впертись рукою, вона не прогиналась. Досягається цього різними способами, часто доводиться вигадувати щось нове, ну але це і добавляє інтересу в процес роботи.



Карти дверей теж потрібно закатати віброізоляцією М1, щоб пластик теж став глухим, коли по ньому постукують. Не Бітопластом, не спленом!



Штатні грилі в Логані не придатні для використання в хоч якійсь людській системі, надто вони густі. Бажано їх поміняти на металічні, але теж не дешеву сітку, яка буде зв'якати, а на щось порядніше. Ну і, звісно, завжди приємно, коли все буде зроблено красиво, навіть якщо це потягне більші матеріальні затрати, тому що разова економія - це добре, але потім же кожен день дивитися на плоди цієї економії доведеться. А наше життя складається от з таких дрібниць, тому вони мають дарувати приємні враження.



Трохи про електрику. Оскільки фронт під'єднаний до не надто потужних внутрішніх підсилювачів головного пристрою, тому, щоб не втрачати потужність, вибрана схема підключення поканальна, мідбаси до тилових каналів, твітери до фронтальних, з пасивною фільтрацією. Чому не використано вбудований кросовер Бремена? Тому, що ввімкнення будь-якої цифрової обробки, будь то ДСП, кросовери, чи навіть параметричний еквалайзер - все призводить до відчутного погіршення якості звучання.
До речі, як то кажуть, нема нічого поганого, щоб на добре не вийшло - відсутність зовнішнього підсилювача полегшує фазове зведення, тому що в тракт не додається купа зовсім не найдорожчих операційників, прохідних конденсаторів і всякого іншого добра

Фотографій стійок з твітерами ще не зробив, бо замовлена алькантара застряла на кордоні, хоча мала приїхати ще минулого тижня. Як тільки дороблю, одразу сюди викладу.

Враження. Перше - мене вразив Бремен здатністю дуже непогано, без значних нелінійних спотворень навіть на пристойній гучності звучати через свій внутрішній підсилювач. Друге - мене вразив Логан, в якому по-перше можна зробити двері так, що вони реально будуть мовчати, не дивлячись на попередні не дуже позитивні враження, оскільки і метал тонкий, і взагалі вся конструкція ну не те, щоб зовсім ходуном ходила, але таки не фонтан. Ну і вибудовується звукова картина дуже непогано.

До речі, якщо серед львів'ян чи гостей нашого міста є бажаючі послухати машину, то телефонуйте, в найближчі дні, думаю, це можна організувати.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2010, 23:46   #2
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

а схемку кросса можно поподробней?
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.04.2010, 23:54   #3
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE Посмотреть сообщение
а схемку кросса можно поподробней?
А погадати по фотці?
Перші порядки + л-пад на твітер і цобель на мідбас. В якомусь подібному наступному проекті є бажання спробувати другий порядок на мідбас в силу деяких міркувань, але тут вже переробляти не буду, бо і так дуже не зле, та й часу нема.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 00:00   #4
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Рост ® Посмотреть сообщение
А погадати по фотці?
Перші порядки + л-пад на твітер і цобель на мідбас. В якомусь подібному наступному проекті є бажання спробувати другий порядок на мідбас в силу деяких міркувань, але тут вже переробляти не буду, бо і так дуже не зле, та й часу нема.
если поканалка, зачем твитер глушить? Белые квадраты гадят меньше, чем активный фильтр головы?
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 00:39   #5
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE Посмотреть сообщение
если поканалка, зачем твитер глушить? Белые квадраты гадят меньше, чем активный фильтр головы?
Я ж уже написав - увімкнення будь-якої додаткової цифрової обробки звуку Бременом, включаючи вбудований в нього кросовер, відчутно погіршує звук. Це я вже на двох Бременах за останній місяць відслухав. Тому "білі квадрати" псують звук менше.

Так, при пасивній поканалці можна твітери приглушити федером. Але л-пад же не просто приглушує, правда?
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 01:07   #6
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Рост ® Посмотреть сообщение
Я ж уже написав - увімкнення будь-якої додаткової цифрової обробки звуку Бременом, включаючи вбудований в нього кросовер, відчутно погіршує звук. Це я вже на двох Бременах за останній місяць відслухав. Тому "білі квадрати" псують звук менше.

Так, при пасивній поканалці можна твітери приглушити федером. Але л-пад же не просто приглушує, правда?
А що він ще робе? Я сер'єзно, мені треба твітери глушити
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 09:49   #7
Valeriy
 
Аватар для Valeriy
 
Регистрация: 28.01.2010
Адрес: Киевская обл.г.Мироновка
Сообщений: 23
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Репутация: 0
По умолчанию

Чесно кажучи, не дуже добре розумію зміст придбання Бремен, при умові що він не використовує свої процеві можливості . Топ-голова в такому примітивному використанні не має змісту. Цю роботу з набагато більшим успіхом виконав-би рядовий Pioneer починаючи з моделі 3100UB.
Valeriy вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 10:37   #8
Cobox
Штырлиц
 
Аватар для Cobox
 
Регистрация: 09.04.2007
Адрес: Ирпень
Сообщений: 4,912
Вы сказали Спасибо: 136
Поблагодарили 355 раз(а) в 191 сообщениях
Репутация: 673
По умолчанию

Цитата
Сообщение от Valeriy Посмотреть сообщение
Чесно кажучи, не дуже добре розумію зміст придбання Бремен, при умові що він не використовує свої процеві можливості . Топ-голова в такому примітивному використанні не має змісту. Цю роботу з набагато більшим успіхом виконав-би рядовий Pioneer починаючи з моделі 3100UB.
Нет, рядовой пионер бы с этой задачей не справился бы так как это сделает бремен.
Вся прелесть звука в минимуме операционников и минимуме прочих цепочек, через которые пройдет звук, так как каждое звено имеет свойство искажать сигнал.
Формула качественного звука на выходе из аппаратуры звучит примерно так:
хороший звук = минимум комплектующих с максимальным их качеством через которые продет сигнал + хорошее питание этих комплектующих.

Последний раз редактировалось Cobox; 16.04.2010 в 14:59.
Cobox вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 13:25   #9
Gt-RRRR
 
Аватар для Gt-RRRR
 
Регистрация: 02.03.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 625
Вы сказали Спасибо: 73
Поблагодарили 51 раз(а) в 41 сообщениях
Репутация: 74
По умолчанию

Можно подробнее о грилях? Они приобретались отдельно от мидов?
Gt-RRRR вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 16.04.2010, 19:26   #10
Володимир
Старейшина
 
Аватар для Володимир
 
Регистрация: 17.03.2007
Адрес: г. Золочев, Львовская обл.
Возраст: 46
Сообщений: 2,807
Вы сказали Спасибо: 94
Поблагодарили 84 раз(а) в 65 сообщениях
Репутация: 373
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ Отправить сообщение для Володимир с помощью Skype™
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Рост ® Посмотреть сообщение
До речі, якщо серед львів'ян чи гостей нашого міста є бажаючі послухати машину, то телефонуйте, в найближчі дні, думаю, це можна організувати.
Такою нагодою я сьогодні скористався! Було переслухано різножанровий матеріал-звучання дійсно вразило! Коли Рамштайна включили, то якось само вирвалось:"Жирно!". Оркестрова музика дуже гарно звучала, аж попросив в Роста переписати диск, хоча до цього часу мене така музика не вставляла. Ні, суббасової лани не хватає по любому, АЛЕ, як би не знав що нема зовнішнього підсилювача, то ніколи би не повірив що ТАК може звучати.
Ну двері підготовлені Ростом вище всяких похвал
Володимир вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 00:24   #11
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Текс, доробив ще пару фоток, які викладую.
Голова:



Стійки лобового скла, перероблені під встановлення твітерів, перетягнуті алькантарою, тобто її аналогом, матеріалом Бітвін:

Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 00:32   #12
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SNAKE Посмотреть сообщение
А що він ще робе? Я сер'єзно, мені треба твітери глушити
Глушити їх найкраще динамітом, надійніше так виходить.
Взагалі, обговорювати питання кросоверобудування в контексті даної теми я не буду.
Скажу тільки про те, що до цієї теми відноситься.
Чому при поканалці використано атенюацію на резисторах? Тому що мені потрібно було придушити твітери децибел на 9-10, а робити це з допомогою федера не кошерно - це ж цифрове регулювання гучності, а, думаю, ні для кого не секрет, що таке цифрове регулювання, кожен в своєму головному пристрої, в якому є електронний енкодер, може скрутити гучність і відзначити, як при цьому пострадала якість звуку, детальність, як кудись ділись дрібні нюанси. В цьому контексті білі прямокутнички зло неспівмірно менше.
Тим більше, що атенюація з допомогою л-пад виконана, а не послідовного резистора. Яка, крім просто атенюації, ще й формує певну форму ачх, яка мені була потрібна.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 00:42   #13
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата
Сообщение от Valeriy Посмотреть сообщение
Чесно кажучи, не дуже добре розумію зміст придбання Бремен, при умові що він не використовує свої процеві можливості . Топ-голова в такому примітивному використанні не має змісту. Цю роботу з набагато більшим успіхом виконав-би рядовий Pioneer починаючи з моделі 3100UB.
А я от не розумію змісту придбання Бремена заради використання його процевих можливостей. Тому що різниця в звучанні при ввімкнутих цих приблудах, і без них сильно відрізняється, при чому не на користь приблуд.
Просто за такі гроші якість процесора є надто низькою.
А от аналогова частина Бремена виявилась не в порівняння з рядовими піонерами. Трнба буде убовтати якогось власника Бремена віддати свій апарат в поліклініку, доктору Халіну, для дослідів Можливо там дійсно стоїть перетворювач напруги і організовано бі-полярне живлення як мінімум кінцевих каскадів. Тому що як той же Володимир не намагався знайти проколи в звучанні, а і рокові електрогітари, і швидка гра бас-гітар - все чітке, не зливається в шум чи гудіння, як це є в рядових піонерів.
Саме тому я і сказав, що для бюджетних інсталяцій покупка бремена замість якогонебудьпіонера + підсилювача себе оправдовує, якість краща при тих самих грошових затратах.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 00:50   #14
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата
Сообщение от Gt-RRRR Посмотреть сообщение
Можно подробнее о грилях? Они приобретались отдельно от мидов?
З грилями в Логані не так складно. Якщо зняти його штатний пластиковий, зняти ту фігню, в яку прикручується динамік, то в карті дверей буде отвір з декількома такими виступами. Їх треба зрізати, щоб залишився круглий отвір. А далі мені на нашому радіоринку час від часу попадаються грилі саме такого розміру, як цей отвір. До речі, з 6" Морел Дотек теж грилі підійдуть. Ну а подальший їх монтаж справа техніки.
Пару років назад я робив вже Логана, то мені попались ось такі, що навіть по малюнку більше Логану пасують:



Зараз я теж такі шукав, але не знайшов.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 08:21   #15
John
Старейшина
 
Аватар для John
 
Регистрация: 09.10.2008
Адрес: Kiev
Возраст: 40
Сообщений: 945
Вы сказали Спасибо: 29
Поблагодарили 60 раз(а) в 38 сообщениях
Репутация: 138
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Рост ® Посмотреть сообщение
Треба буде убовтати якогось власника Бремена віддати свій апарат в поліклініку, доктору Халіну, для дослідів
Готов! Когда отправлять?!
John вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 09:03   #16
Володимир
Старейшина
 
Аватар для Володимир
 
Регистрация: 17.03.2007
Адрес: г. Золочев, Львовская обл.
Возраст: 46
Сообщений: 2,807
Вы сказали Спасибо: 94
Поблагодарили 84 раз(а) в 65 сообщениях
Репутация: 373
Отправить сообщение для Володимир с помощью ICQ Отправить сообщение для Володимир с помощью Skype™
По умолчанию

Цитата
Сообщение от John Посмотреть сообщение
Готов! Когда отправлять?!
Будьте готові до того що доктор Халін запропонує щось там перепаяти - раджу не відмовлятися.
Володимир вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 12:09   #17
Less
 
Аватар для Less
 
Регистрация: 09.03.2009
Адрес: Чернигов
Сообщений: 212
Вы сказали Спасибо: 27
Поблагодарили 3 раз(а) в 3 сообщениях
Репутация: 4
По умолчанию

Рост ®
А куда твитера направлены? Очень похоже что на зеркало заднего вида.
Less вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 12:36   #18
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Less Посмотреть сообщение
Рост ®
А куда твитера направлены? Очень похоже что на зеркало заднего вида.
Я щось не видивлявся, куди точно вони напрямлені. Здається, вийшло приблизно на середину бокових вікон, тобто лівий твітер на середину правого вікна, правий відповідно на середину лівого.
Або ще так, лінія лівого твітера проходить трохи вище верхньої точки керма.
Але не заморочуйтесь ніколи з напрямками доворотів динаміків в інших системах, для вашої потрібно буде все рівно інші
Взагалі ж те, наскільки можна довернути динамік в салон визначається чистотою живлення підсилювача, нелінійними спотвореннями тракту, нелінійними спотвореннями самих динаміків. Я от досі під враженням від Ревелаторів. Вони стояли в ящиках літрів по 12, запхані, наскільки ці ящики дозволяли, в кік-панелі моєї машини. Так можна було їх розвернути в лоб, а прив'язки не було! От тут і починаєш розуміти, за що платиться 500 євро за простеньку таку картонну коробочку з двома динаміками всередині.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 18.04.2010, 12:42   #19
SNAKE
 
Аватар для SNAKE
 
Регистрация: 21.03.2008
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 1,379
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 18 раз(а) в 18 сообщениях
Репутация: 14
Отправить сообщение для SNAKE с помощью ICQ
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Рост ® Посмотреть сообщение
Я щось не видивлявся, куди точно вони напрямлені. Здається, вийшло приблизно на середину бокових вікон, тобто лівий твітер на середину правого вікна, правий відповідно на середину лівого.
Або ще так, лінія лівого твітера проходить трохи вище верхньої точки керма.
Але не заморочуйтесь ніколи з напрямками доворотів динаміків в інших системах, для вашої потрібно буде все рівно інші
Взагалі ж те, наскільки можна довернути динамік в салон визначається чистотою живлення підсилювача, нелінійними спотвореннями тракту, нелінійними спотвореннями самих динаміків. Я от досі під враженням від Ревелаторів. Вони стояли в ящиках літрів по 12, запхані, наскільки ці ящики дозволяли, в кік-панелі моєї машини. Так можна було їх розвернути в лоб, а прив'язки не було! От тут і починаєш розуміти, за що платиться 500 євро за простеньку таку картонну коробочку з двома динаміками всередині.
SS рулят
SNAKE вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 19.04.2010, 23:53   #20
Каток
Старейшина
 
Аватар для Каток
 
Регистрация: 16.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 2,301
Вы сказали Спасибо: 306
Поблагодарили 565 раз(а) в 236 сообщениях
Репутация: 1023
По умолчанию

Цитата .....
....закриті жорстким, але глухим матеріалом технологічні вікна, ...
фанера?
Каток вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Просто о кроссоверах. Olddad Бюджетный автозвук и песочница. 15 26.04.2018 11:29
Тренировка в инсталляции (Логан) BMWMB Свои инсталляции SQ 7 04.07.2010 13:52
музыка в дачию логан s63amg Бюджетный автозвук и песочница. 5 24.12.2009 18:47
Сидіти на голці не завжди зле Рост ® Белый шум 0 25.10.2009 21:51
Подседельники в Рено Логан Olddad Свои инсталляции SQ 22 31.08.2009 09:30


Текущее время: 16:16. Часовой пояс GMT +2.


Перевод: zCarot
autozvuk.org ©