Показать сообщение отдельно
Старый 15.04.2010, 23:28   #1
Рост ®
Старейшина
 
Аватар для Рост ®
 
Регистрация: 12.03.2007
Адрес: Львів
Возраст: 52
Сообщений: 2,210
Вы сказали Спасибо: 13
Поблагодарили 307 раз(а) в 99 сообщениях
Репутация: 562
Отправить сообщение для Рост ® с помощью ICQ
По умолчанию Логан - зовсім просто, як виявляється, не завжди погано.

"Видите, Шура, что можно сделать из обычной швейной машинки Зингера!"

Недавно я телефонував своєму знайомому, якого давно не бачив. Ну і поцікавився, чи ще відчувається криза в його галузі, на що він мені відповів: "Знаєш, криза не минула, ми просто до неї звикли". Тобто з грошима в багатьох туго, але життя продовжується і треба щось робити, а оскільки з грошовими знаками таки туго, то робити доводиться низькоб'юджетне, але ж поганого теж не хочеться.
А тут довелось зробити інсталяцію в один автомобіль, яка видалась мені досить показовою, тому вирішив поділитися з тими, кого криза придушила, але не роздавила

Значить, вводні. Є Дачія Логан,



є Blaupunkt Bremen, трохи б/у, куплений за моєю порадою, і є акустична система в складі мідбаса і твітера Helix Precision, P206 та P1.
Вирішили обійтись без підсилювача, і думати про нього, якщо хіба вже все буде зовсім зле.

Очевидні речі я буду пропускати, тобто, куди і як підключати живлення головного пристрою і тому подібні нюанси, які відносяться до базових понять.

З чим є проблема в автомобілі завжди, а в Логані і подавно - це з місцем встановлення мідбасових динаміків, тобто, з дверима. А проблема тому, що з дверей, конструкції з тонкої бляхи, потрібно зробити акустичне оформлення для мідбаса, при чому таке, щоб коли звучатиме динамік, двері мовчали. Повністю. Якщо цього не досягнути, то, скажімо, бас-бочка буде звучати не там, далеко, де вона звикло стоїть, в задніх рядах оркестру, а прямо у вас в салоні, ще й відзвуки будуть від дверей лунати. І середньочастотні призвуки, чи брязчання обшивки теж порушуватиме фокусування образів. Тому акустична підготовка дверей - це те, на чому не економиться. При чому це не означає бездумного наклеювання якомога товстішого матеріалу, ще й в пару шарів, бо після такої роботи неминуче виникне тема. яку я бачив колись в Синій конфі, про "перешумлені двері", які гудуть.



Це внутрішня фільонка дверей: масивний і дуже жорсткий подіум під динамік, закриті жорстким, але глухим матеріалом технологічні вікна, все закатало віброізоляцією СТП М1. Так, не М2, не Бімасти і т.п.



Знимок подіума - двадцятка фанера, посадочне місце під динамік у вигляді кільця, яке можна довільно закріпити і повертати під потрібним кутом в процесі виставляння кутів довороту, а потім в потрібному положенні можна все добре зашпаклювати двокомпонентною шпатлівкою - вона і важка, і надійно тримається. Ну і ззовні видно скошене кільце, в яке міцно впреться карта дверей, через ущільнювач Бітопласт.



Зовнішня фільонка повинна бути зроблена так, щоб на відзвук вона була глухою, але при постукуванні не гуділа. Ну і, само собою, не коливалась, тобто, щоб коли в неї впертись рукою, вона не прогиналась. Досягається цього різними способами, часто доводиться вигадувати щось нове, ну але це і добавляє інтересу в процес роботи.



Карти дверей теж потрібно закатати віброізоляцією М1, щоб пластик теж став глухим, коли по ньому постукують. Не Бітопластом, не спленом!



Штатні грилі в Логані не придатні для використання в хоч якійсь людській системі, надто вони густі. Бажано їх поміняти на металічні, але теж не дешеву сітку, яка буде зв'якати, а на щось порядніше. Ну і, звісно, завжди приємно, коли все буде зроблено красиво, навіть якщо це потягне більші матеріальні затрати, тому що разова економія - це добре, але потім же кожен день дивитися на плоди цієї економії доведеться. А наше життя складається от з таких дрібниць, тому вони мають дарувати приємні враження.



Трохи про електрику. Оскільки фронт під'єднаний до не надто потужних внутрішніх підсилювачів головного пристрою, тому, щоб не втрачати потужність, вибрана схема підключення поканальна, мідбаси до тилових каналів, твітери до фронтальних, з пасивною фільтрацією. Чому не використано вбудований кросовер Бремена? Тому, що ввімкнення будь-якої цифрової обробки, будь то ДСП, кросовери, чи навіть параметричний еквалайзер - все призводить до відчутного погіршення якості звучання.
До речі, як то кажуть, нема нічого поганого, щоб на добре не вийшло - відсутність зовнішнього підсилювача полегшує фазове зведення, тому що в тракт не додається купа зовсім не найдорожчих операційників, прохідних конденсаторів і всякого іншого добра

Фотографій стійок з твітерами ще не зробив, бо замовлена алькантара застряла на кордоні, хоча мала приїхати ще минулого тижня. Як тільки дороблю, одразу сюди викладу.

Враження. Перше - мене вразив Бремен здатністю дуже непогано, без значних нелінійних спотворень навіть на пристойній гучності звучати через свій внутрішній підсилювач. Друге - мене вразив Логан, в якому по-перше можна зробити двері так, що вони реально будуть мовчати, не дивлячись на попередні не дуже позитивні враження, оскільки і метал тонкий, і взагалі вся конструкція ну не те, щоб зовсім ходуном ходила, але таки не фонтан. Ну і вибудовується звукова картина дуже непогано.

До речі, якщо серед львів'ян чи гостей нашого міста є бажаючі послухати машину, то телефонуйте, в найближчі дні, думаю, це можна організувати.
Рост ® вне форума   Ответить с цитированием Вверх