PDA

Просмотр полной версии : Послідовний кросовер


Володимир
05.02.2009, 22:23
Отже послідовний крос. Дуже хочеться спробувати його виготовити.
По попереднім розрахункам Arrta для моїх компонентів номінал котушки 0,318 мГн, кондера 8,8 мКф при розділі 3 кГц.На разі це теорія, без практики, але практика буде гарантовано :) Котушки вже придбані Монакор 0,33 мГн (дякую Arrt-у і Alex.Z-ту), є купка кондерів К-73 різного номіналу. Враховуючи чуйку компонентів (СЧ-88 дБ, ВЧ-93 дБ) і те що пищі будуть розміщені ближче до вух ніж СЧ, то ВЧ прийдеться "приглушити". Враховуючи що мені ще потрібно виготовити плату, то потрібно врахувати місця для розміщення резисторів. Тому власне виникає питання як здійснити атенюацію, чи просто поставити резистор перед пищалкою, але не заю чи до кондера чи після. Чи робити так званий L-PAD, але тут не знаю як проводяться розрахунки. Ну і на кінець хочетілось би щоб хтось виклав принципову схему послідовного кроса з атенюацією ВЧ.
ПС: Куди подівся з цього форуму Рост?! Він би мені точно допоміг!

vvv
05.02.2009, 22:41
в параллельных фильтрах: если резистор, то до кондера, л-пад - после.

я бы выбрал резистор :)

Володимир
05.02.2009, 22:49
в параллельных фильтрах
А в послідовних?

Arrt
06.02.2009, 01:52
в параллельных фильтрах
А в послідовних?

В последовательных всегда после. А чего там рисовать? В схеме вместо ВЧ рисуешь резистор+ВЧ (последовательно). Для аттенюации ВЧ пробуй последовательно 4-8 Ом. Если 8 Ом мало, тогда прийдеться городить L-Pad.

ЗЫ фильтр по результатам аттенюации прийдеться пересчитать.

vvv
06.02.2009, 08:43
8 ом последовательно твитеру увеличат его импеданс ровно на 8 ом со всеми вытекающими.

Володимир
06.02.2009, 22:02
Теоретично резистор з опором 0,7 Ом дає послаблення на 1 дБ. При різниці між серединкою і твітером 5 дБ опір резистора мав би бути в районі 3,5 Ом. Получається що при розрахунках імпеданс твітера приймався 6 Ом, то з атенюацією 9-10 Ом. По моїм розрахункам номіналів, катушка залишається 0,33мГн, а кондер з 8,8 мкФ змінився на 5,3 мкФ. Я правильно рахую?
ТО Arrt: в якій програмі ти проводив розрахунки номіналів?

Arrt
07.02.2009, 12:33
Теоретично резистор з опором 0,7 Ом дає послаблення на 1 дБ. При різниці між серединкою і твітером 5 дБ опір резистора мав би бути в районі 3,5 Ом. Получається що при розрахунках імпеданс твітера приймався 6 Ом, то з атенюацією 9-10 Ом. По моїм розрахункам номіналів, катушка залишається 0,33мГн, а кондер з 8,8 мкФ змінився на 5,3 мкФ. Я правильно рахую?
ТО Arrt: в якій програмі ти проводив розрахунки номіналів?

Это теоретически. На практике ВЧ давить прийдёться больше. Ну да сделаешь по расчетам, а потом по месту уже будешь поправлять. Главное сделай, что бы услышать.

Я считаю в калькуляторе "WinISD Pro Alpha", а потом делаю сноску на ближайший существующий номинал (обычно ближайший меньший).

Рост ®
07.02.2009, 14:19
Володя, не бався в теорії, для початку значення ти маєш, тепер роби і слухай, що вийшло. Тоді будеш знати, куди рухатись далі.

Olddad
07.02.2009, 14:34
Володя, не бався в теорії, для початку значення ти маєш, тепер роби і слухай, що вийшло. Тоді будеш знати, куди рухатись далі.

Согласен!!! :respect: