PDA

Просмотр полной версии : Для тих, хто шукає. Послухали трохи ЦАПів.


Рост ®
07.05.2009, 14:40
Михаїл нарешті навів лад з софтом, тому виділили годинку для порівняльного тесту.

Отже, (Мазда 3)-(авто-комп'ютер, програвач InCar Terminal)-(цап)-(Helix A4)-(Helix RS806 + тісаміморель + P10).

Слухались Dr.DAC 2, Pegasus, DuaFire.

Dr.DAC - зовсім типова сигма-дельта, з яскравими, майже колючими вч. Позитивне - досить зібраний бас.

Пегас - звучить трохи мутніше, зате натуральніше. Тільки бас досить рихлий, тобто паяльник в руки і доводити до пуття живлення.

DuaFire - найкращий результат. Значно краще з ешелонуванням, тобто краща чіткість фокусування інструментів по глибині, ширша сцена, взагалі звук стає більш наповненим, якщо ви розумієте про що я :) Досить правдиві вч. Хоча враження, що звук долинає через невидиму простиню залишається, зрештою, це таки сигма-дельта.

Висновки. Ткнувши минулого року пальцем в небо, так виглядає, що Михаїл попав в десятку, купивши наобум DuaFire, бо поки що нічого, крім правдивого мультибітника, її обіграти не змогло. Єдине - це звукова карточка, а не ЦАП, тому для роботи потребує комп'ютера.
Др.ДАК попри купу розмов в неті надій не оправдав. Не допомагає і заміна ОУ, видно, що характер звуку формується раніше. Хоча з плюсів - може працювати і як самостійний ЦАП, має s/pdif.
Пегас. З огляду на ціну (145 уо за готовий пристрій, а є можливість зекономивши гроші, купити окремо плату-комплектуху і спаяти самостійно), це дуже хороший варіант, якщо навести порядок з живленням, то він не програє автомобільним апаратам до 400-500 уо, думаю. Єдине - на разі в нього теж тільки усб-інтерфейс, тобто потрібен комп'ютер, але вроді в розробці варіант з s/pdif.

Ще один серйозний розробник апаратури обіцяв представити на послухати свою розробку, властиво окремий ЦАП, який він цінить дуже високо. Десь в другій половині травня, якщо нічого не зміниться.
Якщо зростеться, відпишуся.

Куряка
29.09.2009, 10:57
Михаїл нарешті навів лад з софтом, тому виділили годинку для порівняльного тесту.

Отже, (Мазда 3)-(авто-комп'ютер, програвач InCar Terminal)-(цап)-(Helix A4)-(Helix RS806 + тісаміморель + P10).

Слухались Dr.DAC 2, Pegasus, DuaFire.

Dr.DAC - зовсім типова сигма-дельта, з яскравими, майже колючими вч. Позитивне - досить зібраний бас.

Пегас - звучить трохи мутніше, зате натуральніше. Тільки бас досить рихлий, тобто паяльник в руки і доводити до пуття живлення.

DuaFire - найкращий результат. Значно краще з ешелонуванням, тобто краща чіткість фокусування інструментів по глибині, ширша сцена, взагалі звук стає більш наповненим, якщо ви розумієте про що я :) Досить правдиві вч. Хоча враження, що звук долинає через невидиму простиню залишається, зрештою, це таки сигма-дельта.

Висновки. Ткнувши минулого року пальцем в небо, так виглядає, що Михаїл попав в десятку, купивши наобум DuaFire, бо поки що нічого, крім правдивого мультибітника, її обіграти не змогло. Єдине - це звукова карточка, а не ЦАП, тому для роботи потребує комп'ютера.
Др.ДАК попри купу розмов в неті надій не оправдав. Не допомагає і заміна ОУ, видно, що характер звуку формується раніше. Хоча з плюсів - може працювати і як самостійний ЦАП, має s/pdif.
Пегас. З огляду на ціну (145 уо за готовий пристрій, а є можливість зекономивши гроші, купити окремо плату-комплектуху і спаяти самостійно), це дуже хороший варіант, якщо навести порядок з живленням, то він не програє автомобільним апаратам до 400-500 уо, думаю. Єдине - на разі в нього теж тільки усб-інтерфейс, тобто потрібен комп'ютер, але вроді в розробці варіант з s/pdif.

Ще один серйозний розробник апаратури обіцяв представити на послухати свою розробку, властиво окремий ЦАП, який він цінить дуже високо. Десь в другій половині травня, якщо нічого не зміниться.
Якщо зростеться, відпишуся. Ну и как новый самодельный ЦАП?

Рост ®
29.09.2009, 11:08
Той ЦАП не вдалось почути. Але замість нього в Михаїла тепер стоїть ним же зібраний ЦАП на PCM63. Як я уже і казав, комп'ютерні карточки і цей ЦАП - це різні всесвіти :) З цим ЦАП-ом є все - детальність, чесніть, глибина, бас. Тільки інстал до пуття довести треба, бо ще косяків вистачає.
Так що все стає сумніше і сумніше.
Коли починався Шлях :) були ілюзії про те, що от вже зараз, ось за цим поворотом, з цими динаміками... А тепер точно відома цифра, за яку можна зібрати Звук. Не гарантовано, бо це автомобіль, але з цією сумою уже є досить хороший шанс. Сумно...

Зараз фактично залишається вирішити до кінця з фільтрами, чи вдасться вдихнути життя в активні, які взагалі фазу не крутять (поки що все розставилось, як в процесорній машині, але Звук вийшов і закрив за собою двері). Якщо ні, то нинішні пасивні, які ми експлуатуємо, теж дуже нічогенькі, хоча невеличкі фазові проблемки залишаються. Їх, в принципі, теж можна позбутися, цих проблемок, але також втративши при цьому відтворення атмосфери запису.

Куряка
29.09.2009, 11:23
Той ЦАП не вдалось почути. Але замість нього в Михаїла тепер стоїть ним же зібраний ЦАП на PCM63. Як я уже і казав, комп'ютерні карточки і цей ЦАП - це різні всесвіти :) З цим ЦАП-ом є все - детальність, чесніть, глибина, бас. Тільки інстал до пуття довести треба, бо ще косяків вистачає.
Так що все стає сумніше і сумніше.
Коли починався Шлях :) були ілюзії про те, що от вже зараз, ось за цим поворотом, з цими динаміками... А тепер точно відома цифра, за яку можна зібрати Звук. Не гарантовано, бо це автомобіль, але з цією сумою уже є досить хороший шанс. Сумно...

Зараз фактично залишається вирішити до кінця з фільтрами, чи вдасться вдихнути життя в активні, які взагалі фазу не крутять (поки що все розставилось, як в процесорній машині, але Звук вийшов і закрив за собою двері). Якщо ні, то нинішні пасивні, які ми експлуатуємо, теж дуже нічогенькі, хоча невеличкі фазові проблемки залишаються. Їх, в принципі, теж можна позбутися, цих проблемок, але також втративши при цьому відтворення атмосфери запису.Что это за чудо -фильтры , которые не крутят фазу? Про фазолинейные цильтры слышал, про фильтры не крутяшие фазы- нет.

Куряка
29.09.2009, 11:40
Я когда-то тоже строил для авто бескомпромисный аналоговый проц. Выносное питание, изменение частоты и типов фильтров при помощи в герконовых реле с позолочнными контактами, высококачественные активные и пассивные элементы.Фазолинейные фильтры. И не плохо было.Хотя хотелось машину развивать дальше. Но хозяин машины с системой, в которой стоял этот активный перенастраиваемый фильтр, продал машину и не захотел дальше развивать это направление. Теперь этот проц лежит у меня. Найду фотки, выложу. Может ты возмёшь его поковыряешь? Может что-то стоящее?. Обидно. Пол года жизни и непонятно, то-ли ошибся в проектировании этого проца, то-ли всю систему не довёл до ума?

Куряка
29.09.2009, 11:53
Вот такое чудо.

Куряка
29.09.2009, 12:27
Читаю сайты разработчиков аппаратуры, и вижу, как они деруться по поводу того, какой номинал резистора и на каком конце( холодном или горячем) переходого транса вешать и понимаю, что не хочу тратить пол жизни на разработку активного фильтра. Это как создание идеального усилителя. Уж лучше пасивные фильтры.

q_w_e_r_t_y
29.09.2009, 13:03
вот интересно было бы сравнить с ЦАПом iPOD'а :)

Рост ®
29.09.2009, 23:06
вот интересно было бы сравнить с ЦАПом iPOD'а :)
А що такого видатного в ЦАПі айпода?

Рост ®
29.09.2009, 23:11
Я когда-то тоже строил для авто бескомпромисный аналоговый проц. Выносное питание, изменение частоты и типов фильтров при помощи в герконовых реле с позолочнными контактами, высококачественные активные и пассивные элементы.Фазолинейные фильтры. И не плохо было.Хотя хотелось машину развивать дальше. Но хозяин машины с системой, в которой стоял этот активный перенастраиваемый фильтр, продал машину и не захотел дальше развивать это направление. Теперь этот проц лежит у меня. Найду фотки, выложу. Может ты возмёшь его поковыряешь? Может что-то стоящее?. Обидно. Пол года жизни и непонятно, то-ли ошибся в проектировании этого проца, то-ли всю систему не довёл до ума?
В мене в корені інша психологія :) Я завжди вважаю, що "краще один хороший цв'ях, ніж десять мікросхем" :)
А активні кроси - поки рано говорити. Побачимо, що дасть експеримент.

Halin
02.10.2009, 21:42
Я когда-то тоже строил для авто бескомпромисный аналоговый проц. Выносное питание, изменение частоты и типов фильтров при помощи в герконовых реле с позолочнными контактами, высококачественные активные и пассивные элементы.Фазолинейные фильтры. И не плохо было.Хотя хотелось машину развивать дальше. Но хозяин машины с системой, в которой стоял этот активный перенастраиваемый фильтр, продал машину и не захотел дальше развивать это направление. Теперь этот проц лежит у меня. Найду фотки, выложу. Может ты возмёшь его поковыряешь? Может что-то стоящее?. Обидно. Пол года жизни и непонятно, то-ли ошибся в проектировании этого проца, то-ли всю систему не довёл до ума?

Крутое чудо получалось. :respect:
В свое время я задумывал что-то подобное сделать, но не для эксплуатации, а для настройки и выявления оптимальных частот среза для конкретных динамиков в конкретной машине (или домашке), чтобы потом поставить фильтра с уже фиксированными частотами... но так и не довел это дело до конца. :(
Посмотри здесь насчет активного фильтра:
http://lst-group.ru/forums/viewtopic.php?f=4&t=41
В бюджетных вариантах и выше среднего все всегда было нормально - звук как звук, а вот после мультибитника - убивает жизнь,
из-за питания .. или это опера .....скоро станет ясно. :mute:

Kashtan
03.10.2009, 17:55
Той ЦАП не вдалось почути. Але замість нього в Михаїла тепер стоїть ним же зібраний ЦАП на PCM63. Як я уже і казав, комп'ютерні карточки і цей ЦАП - це різні всесвіти :) З цим ЦАП-ом є все - детальність, чесніть, глибина, бас. Тільки інстал до пуття довести треба, бо ще косяків вистачає.
Так що все стає сумніше і сумніше.
Коли починався Шлях :) були ілюзії про те, що от вже зараз, ось за цим поворотом, з цими динаміками... А тепер точно відома цифра, за яку можна зібрати Звук. Не гарантовано, бо це автомобіль, але з цією сумою уже є досить хороший шанс. Сумно...

Зараз фактично залишається вирішити до кінця з фільтрами, чи вдасться вдихнути життя в активні, які взагалі фазу не крутять (поки що все розставилось, як в процесорній машині, але Звук вийшов і закрив за собою двері). Якщо ні, то нинішні пасивні, які ми експлуатуємо, теж дуже нічогенькі, хоча невеличкі фазові проблемки залишаються. Їх, в принципі, теж можна позбутися, цих проблемок, але також втративши при цьому відтворення атмосфери запису.

А як можливо дізнатись більше про той ЦАП на РСМ63-х? І чому саме ці ЦАПи були вибрані, адже якщо робилось для себе, то існують ще AD1862 як грейду J, так і грейду K. І Ультра Аналог D20400 щонайменше не поступається (теоретично).
Чи можливо це питання віри? :)

Рост ®
03.10.2009, 19:32
А як можливо дізнатись більше про той ЦАП на РСМ63-х? І чому саме ці ЦАПи були вибрані, адже якщо робилось для себе, то існують ще AD1862 як грейду J, так і грейду K. І Ультра Аналог D20400 щонайменше не поступається (теоретично).
Чи можливо це питання віри? :)
Віра тут ні до чого :)
Переслухавши купу мультибітників, я дійшов висновку, що між різними реалізаціями не така вже й велика різниця, якщо не брати до уваги недолугого P9.
Тобто, в автомобільній системі високого рівня від подальшого тракту залежить значно більше, ніж від вибору ЦАПу. І PCM1702 там стоять, 1704, 63, чи щось інше - якщо весь ЦАП зібраний грамотно, різниця буде в ду-уже дрібних деталях.
Власне, я схиляв Михаїла, щоб купити готовий Мак, але він сказав, що це він в будь-якому випадку встигне зробити, і що це скучно :)

А запитання, чому саме така реалізація - це до Михаїла, тут він сам шукав-вибирав.

Kashtan
03.10.2009, 22:20
А на власний погляд, серед купи переслуханих мультибітників, який мав би бути ієрархічний порядок з точки зору якості звучання? Р9 на останньому місці, це я вже зрозумів. А решта? Хто зайняв вершину?

Arrt
03.10.2009, 22:54
Віра тут ні до чого :)
Переслухавши купу мультибітників, я дійшов висновку, що між різними реалізаціями не така вже й велика різниця, якщо не брати до уваги недолугого P9.

Так в П9 звук портит в бОльшей степени ЛегатоЛинк (ну слишком сглаженное преобразование из 16 в 24 бита), а он находится перед ЦАПом. Т.е. это и есть реализация. Альфа процессоры всякие тоже подают на ЦАП, так скажем не совсем то, что записано на диске. Так что до реализации аналоговой части у одного и того же ЦАПа уже разный звук. Я например приятно удивился звуку 1702, когда альфу в Деноне отключил. И П9 с удаленным ЛегатоЛинком звучит очень схоже, а у него 1704.

Рост ®
03.10.2009, 23:55
Ну, в П9 ще й живлення вроді як зовсім не таке, яке б мало бути в порядній голові. Ну але то таке.

А стосовно ієрархії - та нема ніякої ієрархії, є мультибітники (в ідеалі напевно хороший транспорт + зовнішній ЦАП, хоча... напевно теж не аж так принципово), і є все решта.
Для мене особисто на першому місці Мак - за Ідею, за Легенду, за те, що вони все ще є, не дивлячись на засилля споживачів :)

Arrt
04.10.2009, 00:18
Ну, в П9 ще й живлення вроді як зовсім не таке, яке б мало бути в порядній голові. Ну але то таке.

А стосовно ієрархії - та нема ніякої ієрархії, є мультибітники (в ідеалі напевно хороший транспорт + зовнішній ЦАП, хоча... напевно теж не аж так принципово), і є все решта.
Для мене особисто на першому місці Мак - за Ідею, за Легенду, за те, що вони все ще є, не дивлячись на засилля споживачів :)

В Деноне и в Сони тоже нет выносных блоков питания, но питание там хорошее (особенно в Деноне). Собст-но поэтому на НЧ нареканий и нет. А вот в Маках и ДРХ есть мнение (сам пока не проверял) что если убавить +-15 вольт до +-10, то будет значительно лучше(ну и греться будет меньше, это как бонус).

Внешний ЦАП имеет неудобство в управлении, если конечно не заниматься екстремизмом и не выводить громкость и баланс на крутилку ГУ. А в остальном конечно одни плюсы, ну разве что ещё цена вопроса - внешники вроде дороже получаются.

Halin
04.10.2009, 18:10
А як можливо дізнатись більше про той ЦАП на РСМ63-х? І чому саме ці ЦАПи були вибрані, адже якщо робилось для себе, то існують ще AD1862 як грейду J, так і грейду K. І Ультра Аналог D20400 щонайменше не поступається (теоретично).
Чи можливо це питання віри? :)

Выбор РСМ63... просто давняя мечта сделать ЦАП именно на РСМ 56-63 и в настоящий момент сыграло главную роль, что:
1. Во первых этот ЦАП для сборки уже детально отработан вместе с платой и всеми элементами... отзывами и т. д.
Начинать ставить самому эксперименты с ЦАПом с нуля - это тоже интересно, но долго... на это у меня нет времени.
Поэтому по сути - взял готовый КИТ от SergioT с форума Вегалаб и сделал к нему автомобильный блок питания...
2. Во вторых у этого ЦАПа есть возможность подключаться по шине I2S непосредственно к транспорту, чем я и займусь в дальнейшем...
3. Возможность апгрейда ЦАПа - сейчас стоит цифровой фильтр DF1700P, потом заменю его на SM5842.
4. Возможность использовать разные выхлопы.. может попробую потом и ламповые..
и т.д.